בדיקת החזר מס

בדיקת החזר מס

בדיקת החזר מס: כך תגלו מה מגיע לכם ממס הכנסה

חברת 'החזרי מס' מספקת שירות מתקדם לבדיקת החזרי מס לכלל שכירים העובדים בישראל, הן ישראלים והן מארצות זרות, בחישוב רטרואקטיבי של שש שנים לאחור וקבלת ההחזר ישירות לחשבון הלקוח בטווח של עד 90 יום באמצעות מחשבון החזר מס.

על אף שנושא החזרי המס משויך בעיקרו לעצמאיים ובעלי עסקים, בשנים האחרונות, יותר ויותר שכירים מבינים את הצורך והחשיבות בשירות זה, שעשוי לייצר להם רווח של עשרות ומאות אלפי שקלים. גורמים במשק מעריכים, כי 80% מהשכירים בישראל זכאים להחזרי מס אך רק כ- 13% מממשים בפועל את זכאותם. בנוסף, מרבית העובדים השכירים לא בוחנים לעומק את תלושי השכר שלהם וסומכים על המערכת שתבצע את כלל חישובי המס המדויקים בטרם הם מקבלים את השכר.

ניקח תרחיש לדוגמה עובדת שיצאה לחופשת לידה בתחילת חודש יולי 2017 וחזרה לעבודה בתחילת חודש ינואר 2018 – כשהתחלפה שנת המס. טרם היציאה לחופש הלידה, העובדים השתכרה בסך 11,000 שקלים ברוטו לחודש. במהלך תקופת חופשת הלידה, העובדה קיבלה דמי לידה בשיעור של כ- 30,000 שקלים (ל- 84 ימי זכאות).

המס שנוקה משכרה של העובדת בששת חודשי עבודתה טרם חופשת הלידה עמד על כ- 800 שקלים לחודש – סה"כ 4,800 שקלים מס לכל התקופה. המס שנוקה משכרה של העובדת במהלך חופשת הלידה, עמד על כ- 2,000 שקלים, סך הכל. בשנת 2017, סך כל ההכנסות החייבות במס היו – כ- 96,000 שקלים. המס שהיה עליה לשלם בשנה זו הוא כ-1000 שקלים בהתאם להטבות ולהקלות המס, אך בפועל נוכו משכרה ומדמי חופשת הלידה – 6,800 שקלים. – כך, העובדת זכאית להחזר מס של 5,800 שקלים.

היכן הבעיה בעצם?
הבעיה נעוצה בעובדה כי בתלוש השכר מס ההכנסה מחושב ברמה החודשית, אך חישוב המס הכולל נערך לקראת סוף השנה ובראייה שנתית – שם מתווספים לחישוב המס ההקלות והזיכויים המגיעים לשכיר בפועל. על כן, לקראת סוף שנת המס, חשוב לבדוק אם שילמתם יותר מס משאתם נדרשים לשלם על פי חוק, ואם מגיעים לכם החזרים.

בעיה נוספת נובעת מכך שאנשים רבים חוששים מתהליך הסבוך והמורכב של בדיקת החזרי המס, אם כי בפועל מדובר בתהליך פשוט ואפקטיבי שעשוי להחזיר לכם סכומי כסף משמעותיים מאוד, במידה ונעזרים בחברה אמינה ומוכרת המבצעת את כלל בדיקות הזכאות הנדרשות ומילוי הדו"ח להחזר המס.

מה חשוב לדעת על החזר מס לשכירים?
עובד שכיר זכאי לבקש החזר מס עבור שש שנים רטרואקטיבית, ולכן ישנה חשיבות קריטית לבדיקת החזרי המס כמה שיותר מהר, בכדי שלא לאבד את מספר השנים המצטבר בחישוב ההחזר.

בגין אילו סיבות שכירים זכאים לקבל החזרי מס?
אחת הסיבות המוכרות ביותר היא כאשר בתלוש השכר החודשי התגלה כי שולם מס גבוה יותר מהנדרש. זה יכול לקרות לדוגמה, כאשר בטופס 101 שמילאתם עם תחילת עבודתכם, סימנתם בטעות כי אתם עובדים בעבודה נוספת או כעצמאיים. או במידה וכאשר התחלתם בעבודתכם כשכירים עבדתם גם כעצמאיים ומצב זה השתנה, אך לא עדכנתם את טופס 101.

מצב נוסף המצדיק החזר מס, הוא כששכירים זכאים לנקודות זיכוי במס כגון: נקודות זיכוי שונות להורה לילדים עד גיל 18 (נקודות הזיכוי משתנות בהתאם לגיל הילד), נקודות זיכוי להורה גרוש או פרוד לצורך גידול הילדים, להורה לילד עם מוגבלויות, לחיילים משוחררים, סטודנטים, ועוד. בתלוש המשכורת של אותם השכירים ייתכן ושולם מלוא המס, ללא התחשבות בנקודות הזיכוי.

מי הם הזכאים להחזרי מס?
עובדים אשר החליפו מקום עבודה או שהיה חוסר רציפות במקום העבודה, שכירים המשתכרים מעל 6,000 שקלים נטו בחודש, אמהות או אבות במשפחות חד הוריות, שכירים שעבדו תקופה מסוימת בחו"ל, מי שקיבלו דמי אבטלה או דמי חופשת לידה, בוגרים טריים במוסדות לימוד לתואר אקדמי, אנשים אשר שילמו מס שבח על מכירת דירה, תושבים המתגוררים בישובים המזכים בהטבות מס, משקיעים בשוק ההון, הורים לילדים בעלי לקויות למידה הלומדים במסגרת החינוך המיוחד, נושאים בהוצאות טיפול בבני משפחתם במוסדות שונים, תורמים למוסדות מוכרים אשר תורמים מעל 400 שקלים לשנה, אנשים אשר שילמו מס עקב פדיון כספי קופות הגמל או הפנסיה, פדיון קרן השתלמות לפני מועד הפדיון המזכה במס (6 שנים), ואחרים.


אני רוצה לבדוק האם אני זכאי

החזר מס

טופס בקשה להחזר מס

בקשה להחזר מס לשכיר​