סימולטור החזר מס

סימולטור החזר מס

בשנים האחרונות עברת כל כך הרבה מקומות עבודה, עד שסוף סוף הצלחת להתבסס ולמצוא מקום עבודה איכותי ונעים לעבוד בו עם שכר מתגמל. למרות שכעת הנך מרגיש התחלה של יציבות כלכלית וודאות פיננסית לגבי עתידך, כדאי שתדע כי קיים סיכוי גבוה שישנם כספים הממתינים לך בקופת המדינה.

כספים אלו הינם למעשה תשלומים עודפים ששילמת במהלך השנים עבור רשות המיסים, ומכיוון שהמדינה איננה פונה לכל אזרח ומיידעת אותו בנוגע לעודף כספים שהוא שילם – זוהי המשימה שלך לקבל את ההחזרים המגיעים לך כחוק.

החזרי מס לשכירים

על פי החוק בישראל, כל עובד שכיר צריך לשלם תשלומי מס הכנסה בכל חודש. תשלומים אלו מנוכים ממשכורתו באופן קבוע, לאחר שקלול גובה סכום התשלומים המתבצע באופן שנתי ולא חודש בחודשו. צורת חישוב זו מקלה למעשה על הרשויות בחישוב וגביית התשלומים, אך בפועל עלולה ליצור מצב בו מתקיימים עודף תשלומים מצד העובדים.

שיטת חישוב תשלומי המס נערכת באופן אינדיבידואלי לכל עובד על פי מדרגות מס, כך שבמקרים בהם נוכו ממשכורתו תשלומי מס גבוהים, לעומת אלו שהיה צריך לשלם בפועל על פי חישוב מדרגות המס, נוצר פער בתשלומי המס העומדים לזכותו של העובד.

חשוב לציין כי לא בהכרח כל אזרח זכאי לקבל החזרי מס ולכן כדי למנוע עודף פניות לרשויות המס, וגם בזבוז זמן לאזרחים המעוניינים לבדוק את זכאותם, ניתן לבדוק את הזכאות באמצעות סימולטור החזרי מס לשכירים.

סימולטור לחישוב החזרי מס

זכאות לקבלת החזרי מס תלויה במגוון משתנים אישיים לכל עובד, לכן אם קולגה מהעבודה סיפר לך כי הוא קיבל החזרי מס מהמדינה בסכום מסוים, אין זה אומר כי גם אתה תקבל סכום כזה ואין וודאות כי הנך זכאי להחזרים מלכתחילה.

כדי למנוע אי נעימות ובעיקר כדי לדעת האם אתה עומד בקריטריונים לקבלת ההחזרים, מומלץ להיעזר בסימולטור לחישוב החזרי מס המוצע לשימוש באופן חינמי. כלי זה הינו מחשבון ייעודי הבוחן את הזכאות של כל עובד להחזרי מס על פי קריטריונים שונים כמו גובה שכר חודשי, מצב משפחתי, השכלה אקדמית ועוד.

כיצד ניתן לממש את הזכאות להחזרי המס?

קיבלת תשובה חיובית מהסימולטור בנוגע לזכאותך? מצוין! כעת עליך להגיש את הבקשה לקבלת ההחזרים לרשות המיסים, ולהמתין עד לבחינת הבקשה והעברת הכסף לחשבונך. ניתן להגיש את הבקשה לקבלת החזרי המס באופן רטרואקטיבי עבור שנים שעברו, אך לא יאוחר מתקופת זמן של 6 שנים אחרונות.

כיוון שמדובר על פרוצדורה בירוקרטית, יש לצרף אל טופס הבקשה את כל האישורים והמסמכים הרלוונטיים לכך המוכיחים את טענתכם לגביית יתר בתשלומי המס. כדאי להיעזר בחברה מקצועית בתחום החזרי מס שתייצג אתכם בכל התהליך, כך שתוכלו לראות בהקדם את הכסף בחשבונכם.​


סימולטור לבדיקת החזר מס

החזר מס

טופס בקשה להחזר מס

בקשה להחזר מס לשכיר​